تقویت ناخن با گیاه دم اسب

تقویت ناخن با گیاه دم اسب

مقالات

۲۷ آبان , ۱۳۹۷

از دیرباز ناخن ها و آراستگی آن‌ها عاملی برای زیبایی محسوب می‌شده است. به‌ویژه این گرایش در بین خانم‌ها خیلی بیشتر از آقایان بوده و به همین خاطر ساعت‌ها و هزینه‌های بسیار گزافی را برای زیبایی ناخن‌هایشان صرف می‌کنند. 

استفاده از لاک‌های شیمیایی و یا عدم استفاده از دستکش در هنگام شستن ظرف، دست ها و ناخن ها را در معرض مواد شوینده شیمیایی قرار داده و باعث آسیب‌های جدی به آن‌ها می‌شود. از جمله این آسیب‌ها، شکنندگی یا نرم شدن ناخن ها است که برای بسیاری از افراد دردناک است.

وظایف دیگر ناخن ها جدا از زیبایی تکیه گاه بودن برای بافت انگشتان است که باعث شده تا مردم به سلامتی ناخن ها اهمیت دهند. ناخن ها بازتاب سلامت عمومی بدن نیز هستند. برای این که ناخن هایی زیبا و سالم داشته باشیم لازم است تا از آن‌ها مانند سایر اعضای بدن خود محافظت کنیم.

جنس ناخن ها از کراتین است که نوعی پروتئین محسوب می‌شود. کمبود پروتئین و ویتامین‌هایی همچون ویتامین سی در بدن، مستقیما آثار خود را در ناخن‌ها نمایان می‌کند. به همین خاطر باید برای مقاوم ساختن ناخن ها توجه ویژه‌ای به تغذیه خودمان داشته باشیم. برای مثال مصرف زیاد پروتئین، سبزیجات و غلات سبوس‌دار به خاطر داشتن آهن، تخم مرغ و شیر به خاطر داشتن پروتئین و زینک، مصرف مکمل‌های غذایی همچون ب کمپلکس و غیره در سلامت ناخن ها بسیار موثر است.

علاوه بر موارد فوق یکی از گیاهانی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر سلامتی و مقاومت ناخن‌های دست و پا بگذارد، گیاه دم اسب است. گیاه دم اسب یا علف هفت بند از جمله گیاهان دارویی بوده که از زمان‌های بسیار دور در اروپا و چین برای تقویت و سلامتی ناخن، مو و موارد دیگر به کار برده می‌شد.

این گیاه سرشار از مواد معدنی بوده که در سلامت ناخن ها موثر است، از جمله این مواد معدنی، سیلیسیک اسید می‌باشد. این ماده معدنی در ساختار ناخن ها وجود داشته و در مراقبت و نگهداری از ناخن ها مشهور است. موادی که در آن‌ها از عصاره گیاه دم اسب استفاده شده است می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در زیبایی و سلامت ناخن‌ها داشته باشد، به‌طوری که پس از چند هفته استفاده از این نوع عصاره‌ها می‌توانید بازتاب آن را به صورت عینی در ناخن های خود ببینید. این گیاه در رشد سریع، ترمیم پذیری و شکننده نشدن ناخن ها موثر است.

گیاه دم اسب را می‌توان هم به صورت خوراکی مصرف کرد هم به صورت موضعی، لوسیون‌هایی که در ساخت آن‌ها از گیاه دم اسب استفاده شده است می‌توانند با مصرف موضعی تاثیر بسیار خوبی بر ناخن ها داشته باشند، به‌طوری که با استفاده از لوسیون تقویت ناخن دم اسب، ناخن ها زیبا و درخشان شده و شما می‌توانید این تاثیرات را در بازه زمانی بسیار کوتاهی مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

gap
گل سرخ و خواص آن

گل سرخ و خواص آن

آنچه که در مورد عصاره ی گل سرخ باید بدانید:قطره ی گل سرخ مایعی تهیه شده از آب و گلبرگ گل سرخ است که به دلیل عطر و بوی شیرینی ...
۲۷ دی , ۱۳۹۷
فواید و مضرات استفاده از گیاه اسطوخدوس

فواید و مضرات استفاده از گیاه اسطوخدوس

اسطوخدوس گیاهی بومی شمال آفریقا و مناطق کوهستانی مدیترانه است. گیاه اسطوخدوس همچنین برای تولید اسانس‌های ضروری که از تقطیر ...
۱۷ دی , ۱۳۹۷
خواص درمانی زیره

خواص درمانی زیره

چاقی امروزه یکی از بزرگترین معضلات زندگی مدرن بشر است که همه اقشار جامعه را به خود مبتلا ساخته و به چالشی بزرگ تبدیل شده است! با ...
۰۸ دی , ۱۳۹۷
درمان استرس و افسردگی با گل سرخ

درمان استرس و افسردگی با گل سرخ

افسردگی، استرس، اضطراب و بیماری‌های روحی و روانی در دنیای فعلی پررنگ‌ترین مشکلاتی هستند که انسان‌ها با آن‌ها دست ...
۲۵ آذر , ۱۳۹۷